Przejdź do treści

Zastosowanie suwnic w przemyśle

Uprzemysłowiony świat stale się rozwija i wymaga coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Aby ułatwić działania w magazynach i obszarach produkcyjnych, należy zainstalować różne urządzenia, takie jak dźwigi, które ułatwiają transport dużych ilości ładunków. Czym dokładnie są te dźwigi ?

Zastosowanie suwnic natorowych

przemysłowe suwnice natoroweWciągarki należą do grupy urządzeń zwanych wciągarkami prostymi i służą do przemieszczania różnych ciężkich przedmiotów. Jej działanie jest przerywane i może przenosić przymocowane do niej przedmioty w poziomie lub w pionie. Dźwigi składają się z mostu (nadbudowy), który porusza się po torze oraz wciągnika, który jest urządzeniem służącym do podnoszenia, opuszczania i przemieszczania ładunków na moście. Zasięg, jaki może pokonać wciągnik, jest ograniczony długością toru jezdnego, rozpiętością konstrukcji nośnej i wysokością podnoszenia dźwigu. Wydajne przemysłowe suwnice natorowe mobilne, są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu i można je spotkać zarówno na terenach przemysłowych, jak i w sektorze transportowym i budowlanym. Suwnice mobilne i suwnice bramowe są najczęściej stosowane w obszarach produkcyjnych i magazynowych, a także na otwartych terenach przemysłowych. Oba typy wykorzystują most dźwigarowy. W żurawiach szynowych ruchomych, żuraw montowany jest bezpośrednio na szynie nad torem napędowym, natomiast w żurawiach podwieszanych żuraw montowany jest na spodzie szyny. W sektorze przemysłowym żurawie tranzytowe stosowane są głównie w obszarach produkcyjnych i magazynowych, aby umożliwić rozładunek i załadunek ciężkich i wielkogabarytowych ładunków. Pomagają również w czynnościach montażowych.

Dźwigi są niezbędnym praktycznym wyposażeniem obszarów produkcyjnych i magazynowych, a także do transportu dużych i ciężkich ładunków. W przemyśle umożliwiają sprawne przeprowadzenie operacji załadunku, rozładunku i montażu. Istnieje szeroki wybór żurawi, w zależności od zastosowania.